„Școala altfel” în Parohia Clopotiva

ALIM4636           Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, marți, 7 aprilie 2014, în Parohia cu hramul „Sf. Proroc Ioan Botezătorul” și „Sf. Cuvioasă Parascheva” din localitatea Clopotiva, Protopopiatul Hațeg, a avut loc o întâlnire cu copiii în cadrul parteneriatului dintre Biserică și Școală, „Lăsați copiii să vină la Mine”.

Preacucernicul Părinte Paroh Nicolae Ștefoni le-a vorbit copiilor despre importanța Săptămânii Mari în viața lor și despre diferitele tradiții pascale specifice poporului român. Cateheza a avut loc în cadrul programei școlare cunoscută sub titulatura de „Școala altfel”, ce se desfășoară pe parcursul acestei săptămâni.

La acțiune au participat atât credincioși ai parohiei Clopotiva, cât și reprezentanți ai școlii, prin doamnele profesoare Elena Ștefoni și Anica Fireanda.

 


 

GALERIE FOTO