Sesiunea de referate și comunicări științifice pentru disciplina Religie

EPDH-28.05.2015-1Cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, s-a desfăsurat joi, 28 mai  2015, la Şcoala Gimnazială „A. Şaguna” Devasub genericul: „Figuri reprezentative ale spiritualităţii creştine (mari duhovnici) de la Sfântul Ioan Gură de Aur până în contemporaneitate”, sesiunea de referate şi comunicări ştiinţifice pentru disciplina Religie.
La aceasta au participat profesori şi elevi din învăţământul gimnazial şi liceal, care au prezentat materiale referitoare la învățăturile marilor duhovnici de la Sfântul Ioan Gură de Aur și până astăzi și implicațiile acestora în misiunea adevărată a Bisericii și creștinătății.
La final, toți elevii participanți au fost premiați pentru rezultatele obținute și râvna depusă.
Pr. Dr. Gabriel Basa
Inspector școlar pentru disciplina Religie în cadrul Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara

GALERIE FOTO