Ziua Internațională a Copilului sărbătorită la Hunedoara


Miercuri, 1 iunie 2022, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, copiii din cadrul Atelierului de Muzică și Creație al Parohiei Ortodoxe Hunedoara III alături de copiii Colegiului Economic „Emanuil Gojdu” din Hunedoara, participanți la Concursul Național „Hristos împărtășit copiilor-Rugăciunea în viața mea”, au susținut un concert de cântece, dedicate Zilei Internaționale a Copilului. Concertul a fost organizat de Primăria Municipiului Hunedoara, în parteneriat cu Asociația Social Culturală „Țara de Piatră”, Parohia Ortodoxă Hunedoara III și Parohia Ortodoxă Hunedoara V, acesta având loc în fața bisericii cu hramul „Duminica Tuturor Sfinților” din municipiul Hunedoara.

Cu acest prilej, toți copiii participanți au fost premiați pentru talentul lor, aceștia primind cadouri din partea organizatorilor constând în diplome, dulciuri, jocuri, atlase și jucării.

Pr. Valentin Crainic


GALERIE FOTO