Centrul pentru activități after school „Sfântul Nicolae” din Deva


Venind în întâmpinarea cererilor părinților și a nevoilor elevilor de ciclu primar de a participa la activități de tip after school, Episcopia Devei și Hunedoarei, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Nestor, Episcopul Devei și Hunedoarei, derulează, începând cu luna ianuarie 2022 un astfel de program în Deva, în incinta situată pe Bld. Decebal, bl. P parter (lângă Catedrala „Sfântul Ierarh Nicolae”).

Serviciile incluse în programul de after school sunt: masa de prânz, activități educative, recreative și efectuarea temelor școlare, într-un program integral în intervalul orar 11:30 – 16:00, cu posibilitatea de prelungire opțională pentru participare la cursul de limba engleză până la ora 17:00.

Pentru relații, părinții sunt rugați să ne contacteze la sediul Episcopiei din Deva, str. Andrei Șaguna, nr. 1, sau la telefon 0769090960 / 0769054006.