Conferința preoțească de toamnă în Episcopia Devei și Hunedoarei


Marți, 10 octombrie 2017, cu binecuvântarea și în prezența Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și al Hunedoarei, în sala „Spiru Haret” a Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara din Deva, a avut loc conferința preoțească de toamnă.

Aceasta a fost susținută de către Părintele Prof. univ. dr. Nicolae Chifăr, decanul Facultății de Teologie „Andrei Șaguna” din Sibiu, care a vorbit despre „Iconologia creștină între interdicția vechi-testamentară și fundamentarea hristologică”.

La finalul acesteia, Preasfințitul Părinte Episcop Gurie a mulțumit Părintelui profesor Nicolae Chifăr pentru conferința susținută, dar și părinților consilieri, părinților protopopi și tuturor preoților și profesorilor de religie prezenți.


GALERIE FOTO