Conferinţe susținute de Părintele Zaharia Zaharou în Episcopia Devei și Hunedoarei


În perioada 1 – 2 septembrie 2015, Părintele Arhimandrit Zaharia Zaharou de la Mănăstirea „Sf. Ioan Botezătorul” – Essex (Anglia), la invitația Preasfințitului Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, va conferenția în Episcopia Devei și Hunedoarei.

Marți, 1 septembrie 2015, Părintele Zaharia va susține conferința cu titlul „Ascultarea – calea devenirii întru persoană” în Sala Mare „Drăgan Muntean” a Casei de Cultură din Deva, începând cu ora 18.00, iar miercuri, 2 septembrie 2015, va susține conferința cu titlul „Vârstele vieții duhovnicești” în Sala Teatrului „Ion D. Sârbu” din Petroșani, începând cu ora 17.00.

În cadrul celor două conferințe, va fi lansat volumul „Cunoscute mi-ai făcut mie căile vieții”, care cuprinde conferințele susținute de Părintele Zaharia Zaharou în Episcopia Devei și Hunedoarei în anul 2014.