Excursie pentru copiii de la Corul „Ecclesia” al Parohiei Dobra


În data de 30 iunie 2022, membrii Corului „Ecclesia” al bisericii Parohiei Dobra din Protopopiatul Deva s-au bucurat de o excursie, organizată prin bunăvoința Părintelui paroh Emanuel Inișca, a Consiliul Parohial și cu sprijinul credincioșilor. Participanții au vizitat Castelul Corvinilor și Grădina Zoologică din municipiul Hunedoara, Parcul Dendrologic din orașul Simeria și AquaPark Arsenal din municipiul Orăștie.

Copiii au fost însoțiți de Alexandra Inișca – coordonatoarea Corului „Ecclesia”, de doamnele Cristina Gheara și Mirela Oprean, dar și de un grup de părinți.

Corul „Ecclesia” mulțumește pentru tot sprijinul oferit pe parcursul anului la toate activitățile desfășurate la biserica „Pogorârea Sfântului Duh” din Dobra. Toate cele materiale sunt trecătoare. Bucuria copiilor este însă neprețuită!

Alexandra Inișca


GALERIE FOTO