Excursie pentru membrii Corului „Ecclessia” al parohiei Dobra.


În data de 1 august 2023, membrii Corului „Ecclessia” al bisericii parohiei din Dobra, Protopopiatul Deva, s-au bucurat de o excursie, organizată prin bunăvoința Preotului paroh Emanuel Inișca, a Consiliul Parohial și cu sprijinul credincioșilor. Însoțiți de prof. coordonator Alexandra Inișca (muzică) de doamna preoteasă Inișca Loredana, dar și de profesorul de religie Emilian-Gabriel Nicolăiasa, copiii au vizitat Mănăstirea Crișan, Mănăstirea Izbuc, Biserica „cu Lună”, Catedrala Ortodoxă, Turnul Primăriei, Grădina Zoologică și Muzeele din Oradea, după care s-au bucurat de relaxare la AquaPark-ul Nimphaea.

Corul „Ecclessia” mulțumește pentru tot sprijinul oferit pe parcursul anilor la toate activitățile desfășurate la biserica „Pogorârea Sfântului Duh” din Dobra. Toate cele materiale sunt trecătoare, bucuria copiilor este însă neprețuită!

Alexandra Inișca


GALERIE FOTO