Poze activități Club Credo Impact – Geoagiu


Motto-ul intalnirii : „Domnul nu lasa sa piara de foame sufletul celui drept; insa El respinge lacomia celor fara de  lege.”

Parohia Ortodoxa Geoagiu Suseni in parteneriat cu Fundatia Noi Orizonturi  isi continua activitatile desfasurate in cadrul grupului Impact deschis pe data de 31 martie 2016.

Clubul Impact infiintat in Parohia Geoagiu Suseni se doreste a fi mai inainte de toate o a doua familie pentru  tinerii din aceasta comunitate.
Asemeni Fundatiei Noi Orizonturi care sustine toate aceste activitati cu tinerii – si in cadrul clubului nostru proaspat format – ne dorim ca elevii sa petreaca un timp benefic pentru formarea lor individuala. Ei vor fi sprijiniti in depasirea unor puncte vulnerabile si ajutati in vederea dobandirii unor valori necesare societatii actuale.
Nadajduim ca intalnirile noastre cu tinerii sa dezvolte capacitatea si dorinta de a simti nevoile aproapelui, ale comunitatii din care fac parte , dar mai important decat toate sa-i apropie de biserica si sa le deschida inimile si „mintea spre a-L cunoaste pe Dumnezeu cat se poate mai mult”.
Dintre activitatile desfasurate la aceasta intalnire amintim diverse jocuri („departe sau aproape”, „ghicitori cu complimente”) si discutii libere (s-au abordat teme precum invidia, cumpatarea, intelepciunea). Atat jocurile cat si discutiile contribuie la dezvoltarea personala a tinerilor implicati.
                                    Pr. Balea Călin